1. Assassin´s Creed 2

První díl této akční hry patřil podle odborníků mezi jednu z nejlepších her vůbec. A jak je na tom druhý díl ? Úplně stejně, neli lépe. Zahraniční recenze se u Assassin´s Creed 2 pohybují okolo 90 % – všechny vysoce hodnotí skvělý příběh, parádní animace i dabing. Je-li vaše rodina vlastníkem konzole XBOX 360 nebo Playstation 3, jde o vynikající volbu. Pokud potřebujete PC verzi, budete si muset počkat do března příštího roku.

Assassin’s Creed 2

Assassin’s Creed 2

Orientační cena: cca 1600 Kč
Ve verzi pro: Xbox 360 a Playstation 3 (dále jen PS3),
verze pro PC bude až v březnu 2010.

2. FIFA 10

I když hra po vizuální stránce nezaznamenala kdovíjaký pokrok, nově přidané prvky, jako jsou 360° degree control (driblování s míčem v rozsahu 360°) či inteligentnější reakce hráčů, dělají z FIFA 10 perfektní simulátor fotbalu. Nutno podotknout, že FIFU 10 se vyplatí koupit pouze na konzole X360 nebo PS3, neboť PC verze byla neskutečným způsobem »odfl áknutá « a rozhodně není tak dobrá jako na konzole.

FIFA 10

FIFA 10

Verze pro: Xbox 360, PS3, PC

3. Call of Duty: Modern Warfare 2

Pokračování Modern Warfare 2 navazuje tam, kde skončil první díl. I když je hlavní padouch Imran Zakhaev mrtev, jeho místo přebral ještě větší lotr, Vladimir Makarov. Nový příběh je velice tajemný – často budete posíláni na místo určení bez valných informací, případně s úplně zkreslenou představou, a až na místě vám dojde skutečná realita. Potěšující je, že se z prvního dílu vrací řada postav. Podle mnohých odborníků jde o nejlepší hru letošního roku.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty: Modern Warfare 2

Orientační cena: 999 Kč
Ve verzi pro: PC, PS3, Xbox 360

4. Dragon Age: Origins

Co čekat od nejnovějšího dílka studia BioWare, které má na triku kvalitní hry jako Mass Effect nebo Baldur’s Gate? Na to je velmi jednoduchá odpověď: Fanouškům žánru RPG nesmí Dragon Age: Origins v žádném případě chybět! Hra obsahuje i velmi rozsáhlé rozhovory, které byly ale pro potřeby našeho trhu přeloženy do češtiny, takže upoutá každého.

Dragon Age: Origins

Dragon Age: Origins

Orientační cena: 1200 Kč
Verze pro: PC, PS3, Xbox 360

5. Uncharted 2: Among Thieves

Uncharted 2 je stejně tak dobrý, a možná i lepší než většina hollywoodských akčních fi lmů. Vysoké náklady, chytře napsaný scénář, skvělý dabing a vybroušená hratelnost dělají z této akční hry jednu z nejlepších věcí, které se během této nákupní sezony dají pořídit pro Playstation 3. Uncharted 2 a Modern Warfare 2 patří mezi nejlepší akční hry pro rok 2009 a pod stromečkem tedy budou oprávněně. Tato hra má jen jeden menší problém – zahrají si jen majitelé Playstation 3.

Uncharted 2: Among Thieves

Uncharted 2: Among Thieves

Verze pouze pro PS3

6. Forza Motorsport 3

Forza 3 je nejlepším počinem v tomto herním žánru. Zkrátka, pokud máte v rodině fanatika do aut, rozhodně by mu Forza 3 neměla chybět ve sbírce. Nabídne mu přes 400 vozů a více než 100 závodních tratí, a to se všemi detaily tak, že budí dojem opravdového fi lmu. K tomu přičtěte ještě skvělý výhled z kokpitu vozu. A bude se na co dívat – neuvěřitelně detailně je propracováno i často exotické okolí tratí, hory, kopce, příroda...

Orientační cena: 1399 Kč
Verze pouze pro: Xbox 360

7. NHL 10

Minulý ročník sklízel jeden úspěch za druhým, a tak se čekalo, že pokračování bude ještě lepší. Nová verze má opravdu vylepšený systém, který nabízí možnost si zvolit míru tvrdosti a psychického tlaku v zápasech play-off na ledě i v ochozech stadionů. Celkem jde o více než 200 úprav, jejichž cílem je věrněji napodobit dovednosti a fi nesy, které fanoušci mohou vidět při sledování zápasů play-off NHL. Bohužel není verze pro PC.

NHL 10

NHL 10