Pokerem se přitom živí už několik let a čerstvě vyhrané miliony nejsou první, co hraním karet vydělal. Také není jediným pokerovým hráčem u nás, který si hraním karet vydělává velké peníze. Úspěchy v poslední době má také profesionál Martin Kabrhel.

Jan Škampa prožil zřejmě nejkrásnější dva týdny svého života. Minulou neděli porazil 583 hráčů v pražském pokerovém turnaji EPT Prague se startovným za 136 tisíc korun a za první místo vyhrál 17,5 milionu korun. Úspěch však měl i dva týdny předtím na předchozí zastávce série turnajů EPT v portugalském městě Vilamoura. Tam skončil v hlavním turnaji čtvrtý a inkasoval za to 3 miliony korun.

Jan Škampa (vlevo) spou s Martinem Kabrhelem tvoří v poslední době nebezpečné duo.
Jan Škampa (vlevo) spou s Martinem Kabrhelem tvoří v poslední době nebezpečné duo.
Autor: pokerman.cz

Jan Škampa (vlevo) spou s Martinem Kabrhelem tvoří v poslední době nebezpečné duo.

Nejsou to ale první miliony, které Honza hraním pokeru vydělal. Živou hrou i hraním přes internet získal balík peněz už dříve. S pokerem přitom začínal hrou o drobné. Na profesionální úroveň se vypracoval během tří let, pokeru věnuje desítky hodin týdně.

Profesionálů z Čech je víc

Čerstvý vítěz pohádkové částky z Prahy není jediným profesionálním pokerovým hráčem v České republice. Jen chvíli před jeho triumfem se na první příčce v paralelně běžícím vedlejším turnaji umístil další pokerový profík Martin Kabrhel, který tak zbohatl o 2,5 milionu korun. Kuriózní je, že Kabrhel asistoval Škampově úspěchu i pár dní předtím v portugalské Vilamouře. Tam skončil v postranním turnaji také první. Na konto si za to připsal »pouze« 1,5 milionu kvůli menší účasti hráčů. Ti se vlastně zaplacením vstupu do turnaje, který v tomto případě činil zhruba 56 tisíc korun, skládají na výhry pro vítěze. V poslední době Kabrhel vyhrál také turnaj ve Vídni označovaný za mistrovství Evropy v pokeru. Jeho úspěch byl ohodnocen téměř pěti miliony korun.

Mezi další úspěšné české pokerové hráče patří ještě například Josef Šamánek. Ten se nedávno umístil vysoko hned ve třech velkých prestižních turnajích v Barceloně, Londýně a Praze a inkasoval za to téměř 4 miliony korun. Úspěšný je i ve hře přes internet, ve které už si také za svou pokerovou kariéru nějaký ten milion vydělal.

Na pražském turnaji měl Jan Škampa hodně fanoušků.
Na pražském turnaji měl Jan Škampa hodně fanoušků.
Autor: pokerman.cz

Na pražském turnaji měl Jan Škampa hodně fanoušků.

Začíná se většinou od nuly

Pokud se někdo nejlepších českých pokerových hráčů zeptá, kolik do pokeru investovali peněz, než začali vyhrávat, většina z nich vám odpoví jednoduše: „Nic.“

Začínali totiž pouze tak, že hráli turnaje zdarma (takzvané freerolly) a vybírali různé bonusy, které nabízely některé internetové herny. Tímto způsobem získali prvních pár desítek dolarů, se kterými začali hrát o peníze. Zpočátku to byly jen drobné. Opatrnou a čím dál dokonalejší hrou ale jejich zisk rostl a nyní, po letech poctivého hraní pokeru, si ti nejlepší občas vydělají denně víc než normální člověk za měsíc práce. A jak s pokerem začít? Stačí si vybrat jednu z celé řady internetových heren, zaregistrovat se a zkusit vyhrát první peníze v jednom z mnoha turnajů se vstupem zdarma. Celkem o 300 dolarů (cca 5250 korun) se každou neděli hraje zdarma například na největší internetové herně PokerStars (www.pokerstars.cz). Více informací o pokerové hře se pak můžete dočíst například na serveru www.pokerman.cz.