Turisté z celého světa se sjíždějí do bolivijské metropole La Paz. Spíše než pamětihodnosti města je ale přitahují drogy. Právě tady mohou vstoupit do prvního kokainového baru na světě.

Na začátku 20. století prodávali kokain v bonbonech pro uklidnění.
Autor: en.wikipedia.org


Saúdská Arabka podala žádost o rozvod, protože náhodou zjistila, že jí manžel dal přezdívku podle americké základny na Kubě Guantánamo. Měl ji tak uloženou ve svém mobilu.


V Praze byl vydražen zřejmě nejdražší časopis světa. Je jím speciální edice časopisu Royal Report zdobená zlatem a diamanty. Movitý zájemce za něj v dražbě zaplatil čtyři miliony korun.

460806:gallery:true:true


Jistý čínský kadeřník vytvořil u příležitosti 60. výročí založení komunistické Číny z lidských vlasů repliky budov a monumentů nacházejících se na pekingském náměstí Tchien-an-men.


V Keni zemřel v 90 letech nejstarší školák na světě. Kimani Nganga Maruge začal chodit do základní školy v roce 2004. K nelibosti učitelů i svých malých spolužáků byl vášnivým milovníkem cigaret.

V Keni zemřel v 90 letech nejstarší školák na světě - Kimani Nganga Maruge.
Autor: YouTube


- Bestsellerem se v Polsku stala kniha o sexu od kněze Ksaweryho Knotze. Ten vysvětluje, že manželský sex se nemusí odehrávat za tmy, může být frivolní i plný fantazie a zároveň nemusí být hříšný.

460801:gallery:true:true


Fenomenální paměť a obdivuhodnou výslovnost má pětiletý Petr Špringer z Hodic na Jihlavsku. Rozpoznat umí 69 druhů dinosaurů.

460808:gallery:true:true


Druhé dítě porodil pětatřicetiletý americký transsexuál Thomas Beatie, jemuž média přezdívají "těhotný muž". Rodiče již mají dcerku Susan Juliette, která se narodila v červnu 2008.

Thomas se svým pokladem. V Susan se jenom vidí
Autor: Keystone, Profimedia


Ruský miliardář a majitel fotbalové Chelsea Roman Abramovič ukázal, že navzdory krizi si umí užívat. Za oběd s přáteli v newyorské restauraci zaplatil 47.000 dolarů, tedy více než 800.000 korun.

Abramovič
Autor: Archív


Poplatek za nadměrný vklad zvítězil v anketě o nejabsurdnější bankovní poplatek. Na serveru www.bankovnipoplatky.com pro něj hlasovala třetina účastníků z Česka a Slovenska.


Americké úřady odebraly rodičům tříletého Adolfa Hitlera a jeho dvě sestry, jejichž jména připomínají nacistickou éru. Už dříve tamní pekařství odmítlo na narozeninový dort napsat celé jméno Adolfa.

264502:gallery:true:true


Tlustospis nazvaný Světový výhled na léta 2009 - 2014 pro 60miligramové obaly na čerstvý sýr získal titul nejpodivnější kniha roku v soutěži, která se každoročně pořádá v Británii.


Překvapení zažili dědicové anglického lékaře, když při vyklízení pozůstalosti otevřeli garáž. Pod vrstvou prachu zde nalezli unikátní Bugatti s hodnotou tři miliony liber (asi 83 milionů Kč).


Američanka Nadya Suleman, která porodila osmerčata, má už celkem 14 dětí. Není vdaná, všichni potomci jsou "ze zkumavky".

Společná vánoční pohlednice osmerčátek s maminkou (zleva Josiah, Jonal, Jeremiah, Nariyah, Makai, Noah, Isaiah a Maliyah)
Autor: profimedia.cz


Po 27 letech se díky internetové sociální síti Facebook setkala matka se svým synem, kterého jeho otec unesl do Maďarska. Gavina Parose na Facebooku vystopovala jeho teta, která žije v Liverpoolu.


Vláda souostroví Maledivy vyzvala všechny země světa ke snížení exhalací oxidu uhličitého. Dokument podepsali ministři na zasedání, které se konalo v hloubce pět metrů pod mořskou hladinou.


Šestnáct obrovských švábů madagaskarských si dokázal nacpat do pusy prodavač v obchodě s potřebami pro zvířata ve městě Lansing v americkém státě Michigan. Hmyz udržel v ústech po deset vteřin.

- Šestnáct obrovských švábů madagaskarských si dokázal nacpat do pusy prodavač v obchodě s potřebami pro zvířata ve městě Lansing v americkém státě Michigan.
Autor: YouTube


Ugandu šokoval případ dvou mladých školaček, které si ze školy pouze "odskočily" k porodu a odpoledne pokračovaly ve zkouškách. Lidé prý byli ohromeni, s jakým nasazením berou své povinnosti.


Ve speciálně upraveném letadle si řekli "ano" dva Newyorčané. Stali se tak patrně prvním párem, jenž uzavřel sňatek ve stavu beztíže. Obřad se konal ve výšce několika tisíc metrů nad Mexickým zálivem.


Ben Southall z Británie vyhrál soutěž o nejlepší zaměstnání na světě - správcovství ostrova u australského státu Queensland. V popisu práce bude mít "průzkum ostrovů Velkého bariérového útesu, plavání, šnorchlování a užívání si tropického klimatu a životního stylu".

Ben Southall z Británie vyhrál soutěž o nejlepší zaměstnání na světě - správcovství ostrova u australského státu Queensland.
Autor: YouTube


Osmiletý Makedonec se stal zřejmě nejmladším počítačovým profesionálem na světě poté, co složil zkoušky u firmy Microsoft. Ve své vlasti je Marko Calasan díky tomu celebritou.

Osmiletý Makedonec se stal zřejmě nejmladším počítačovým profesionálem na světě poté, co složil zkoušky u firmy Microsoft.
Autor: YouTube


Za 350.000 dolarů byla vydražena slavná třpytivá rukavice zesnulého krále popu Michaela Jacksona, kterou měl na ruce, když v roce 1983 představil svou proslulou "měsíční chůzi".

Za 350.000 dolarů byla vydražena slavná třpytivá rukavice zesnulého krále popu Michaela Jacksona.
Autor: en.wikipedia.org


Samopal AK-47, dva ruční granáty, protitankovou minu a osobní počítač. To jsou ceny, které v Somálsku dostal sedmnáctiletý vítěz soutěže v recitaci veršů z koránu, svaté knihy muslimů.


Sedmatřicetiletá Britka Sara Campbell překonala na Bahamách ženský světový rekord v potápění na jeden nádech, když se ponořila do hloubky 96 metrů. Pod vodou strávila tři minuty a 36 sekund.

Sedmatřicetiletá Britka Sara Campbell překonala na Bahamách ženský světový rekord v potápění na jeden nádech, když se ponořila do hloubky 96 metrů.
Autor: YouTube