Do finále porota vybírala ze 30 dívek. Želízka v ohni má Univerzita Karlova. Studují na ní hned čtyři finalistky.

Musely zvládnout vědomostně-znalostní test. Věděli byste například, kde byla vynalezena kostka cukru? Která studentka odpověděla, že v Dačicích, měla bod. „Poté následovala promenáda ve společenských šatech a dívky absolvovaly rozhovor s porotou. Závěr patřil plavkám,“ sdělila Žaneta Cvernová z organizačního týmu zlínské Fakulty multimediálních komunikací.

„Přihlásila jsem se, protože takovou soutěž uznávám. Oceňuji jiný pohled. Že dívky musejí být nejen hezké, ale také mít něco v hlavě. Jde i o intelektuální kvalitu,“ řekla Blesku Bohuslava Jiroušková (21) z Valašského Meziříčí, která studuje práva na Univerzitě Karlově.