Ženy mají valentýnskou romantiku většinou moc rády a růžová srdíčka, strategicky rozmístěná v každé výloze, v nich probouzejí vlny citu a okouzlení. Není proto divu, že darované květiny, popřípadě šperky, samozřejmě spojené s superromantickou večeří při svíčkách, jsou pro ně nepostradatelným důkazem partnerovy nehynoucí lásky.

Pokud muž na Valentýna náhodou zapomene, cítí se jeho partnerka ošizeně, zklamaně, a zpravidla se nezdráhá dát to své horší polovičce jaksepatří najevo. Zkušený muž to dobře ví a raději svou milovanou zahrne nezbytnou dávkou romantiky, než aby riskoval tichou domácnost, nebo nedejbože dokonce nucený celibát jako trest za 'nevhodné chování'.

Jsou však i muži, jejichž odpor ke svátku zamilovaných je skutečně zarputilý. Valentýna by neslavili ani 'za zlaté tele', při zmínce o něm jim naskakuje vyrážka a v kapse se jim otevírá pomyslná kudla. Americký Svátek svatého Valentýna nemá podle nich v Česku jednoduše co pohledávat a jedná se jen o další vychytralý trik obchodníků, jak z peněženek ubohých pracujících mužů vytáhnout další těžce vydřené peníze.

Jak to vidíte vy? Slavíte Valentýna rádi, slavíte ho z donucení, nebo je vám celý svátek zamilovaných úplně ukradený? Vyjádřete svůj názor v naší valentýnské anketě!

Ilustrační foto
Autor: ČTK