Získal 115.500 korun pro Dětské centrum Veská, které reprezentoval. "Celkem bylo devět nadací a jednotliví hráči je reprezentovali, aby měla každá zastoupení ve finále.

První tři v pořadí po ně získali ceny," vysvětlil jeden z organizátorů akce Lukáš Richter, kamarád útočníka Montrealu Tomáše Plekance. Společně byli u zrodu myšlenky uspořádat charitativní turnaj.

"Zmínil jsem se o tom Lukášovi, že poker s klukama hrajeme. Říkal, že turnaj zorganizuje, já jsem jen kluky obvolal," doplnil Plekanec. Na dobročinné účely putoval celý výtěžek.

Sponzoři na ně věnovali 130.000, všech 14 účastníků pak základním pětitisícovým vkladem a případným dokoupením žetonů navýšilo tuto částku o dalších 101.000.

Pomyslným vítězem mezi hokejisty se stal útočník Martin Hanzal z Phoenixu, který díky druhému místu podpořil částkou 69.300 korun Dětskou ortopedii nemocnice v Českých Budějovicích.

Za třetí pozici sparťanského forvarda Martina Ručinského putuje 46.200 korun na dětské onkologické oddělení v pražském Motole.

"Vůbec jsem nečekal, že budu tak úspěšnej. Hrajeme to maximálně v letadle, když jedeme někam na zápas. Ze začátku jsem se musel vykoupit, u finálového stolu jsem měl pár čipů, ale zvedl jsem se," prohlásil Hanzal.

...a ještě certifikát jako důkaz.
Autor: Barbora Reichová SPORT

Tento hráč je milovníkem karetních her odmalička a jeho pravé předloktí zdobí také tetování s hlavním motivem čtyř es.

"Ve finále proti profesionálnímu hráči už bylo vidět, že si se mnou hraje. Doufám, že jsem udělal radost nemocnici v Budějovicích a půjdu tam šek předat," dodal.

Své karetní umění předvedli vedle Hanzala, Ručinského a Plekance také Tomáš Kaberle, Jaroslav Špaček, Martin Erat, Petr Průcha, Jiří Tlustý, Ondřej Pavelec a Alexander Salák. Zatímco Hanzal dlouho vzdoroval v boji o první místo jasnému favoritovi, jeho spoluhráč z Phoenixu Průcha opustil hrací stůl z hokejistů jako první.

"Tušil jsem to. Nemám trpělivost. Koukat na to v televizi je dobrý, když člověk ví, jaký má kdo karty. Profihráči vědí, kdy jim přijde karta a kdy mají blafovat," usmíval se Průcha.
Špaček bral turnaj jako příjemné odpoledne, při kterém se setkal s kamarády a navíc přispěl na charitu.

"Tomáš Plekanec mi poslal textovku, jestli to hraju. Tak jsem mu řekl, že rád přijedu. Když je to pro dobrou věc, tak proč ne. Sleduju to hodně v Americe v televizi, ale přes rok moc nehraju. Jenom někdy v letadle pro srandu nebo s klukama v Plzni," popsal svůj vztah k pokeru vyhlášený milovník golfu Špaček.

Karetní umění si bude moci častěji osvojit s Plekancem po svém letním přesunu z Buffala do Montrealu.