Snímek se singlem Window Seat (Sedadlo u okna), který trvá více než pět a půl minuty, se objevil na portálu YouTube. Zpěvačka vystupuje z automobilu ze 60. let přesně v místě, kde byl na Kennedyho 22. listopadu 1963 spáchán atentát. Během písničky se v plavném rytmu postupně zbavuje veškerého oblečení. Citlivé tělesné partie jsou graficky rozostřené. Když je úplně nahá, někdo ji zastřelí.

Video
Video se připravuje ...

Video, které šokovalo Ameriku. Zpěvačka v něm nahá uctí památku Johna Kennedyho YouTube.comBadu klip natáčela s minimem provozu a za běžného provozu. Puritánské kolemjdoucí to samozřejmě náležitě pobuřovalo. Někteří na ni prý křičeli: "Nemravo!". Jiní jí dávali najevo, že by se měla stydět, že je na veřejném místě a že by se měla obléct.

Při natáčení se prý tak bála příjezdu policie, že jí naskočila husí kůže, což je na snímku také vidět.

Místo skonu populárního prezidenta považuje velká část Američanů za posvátné. Snímek vyvolal ostré diskuse a protikladné reakce v diskuzích a společenských portálech. Jestliže pro někoho je dílo inspirující, pro jiného je důkazem, že se Badu úplně zbláznila.

Devětatřicetiletá Badu, která z Dallasu pochází, na internetovém Twitteru vysvětlila, že svým klipem chtěla otřást jednolitým kolektivním myšlením, které prý zastrašuje jednotlivce natolik, že se ze strachu ze zatracení většinou neodvažuje se svobodně vyjádřit. V klipu je prý také usmrcenou obětí právě tohoto myšlení.

Zpěvačka je v USA stálicí soulového nebe. V roce 1997 debutovala albem Baduizm, kritiky vysoce oceňovaným. Nejnověji vydala sbírku skladeb pod názvem New Amerykah Part Two: Return of the Ankh.

Fotogalerie
4 fotografie