Kázání bez oděvu začali holandští milovníci nahoty vést od letošního června v nudistickém parku. Jenže podle mluvčího nizozemských naháčů je všemu konec kvůli narůstajícímu počtu výhrůžek.

Nudisté z křesťanské organizace Gan Eden se poprvé před Bohem sešli pouze ve vlastní kůži letos v červnu. Bohoslužbu uspořádali v parku Flevo-Natuur ve východonizozemském Zeewolde. Další setkání pobožných nudistů mělo proběhnout v září, jenže nakonec z něj sešlo. Naháčům nepřejí extrémisté, kteří vyhrožují atentáty.

"Nedokážu pochopit všechen ten povyk. Jsme jen skupina křesťanů, kteří chtějí mít svou vlastní bohoslužbu," uvedl mluvčí organizace Gan Eden. Spolek dočasně pozastavil také své internetové stránky.

(Jak to vypadá, když se svléknou holky z vesnice? Čtěte zde!)