Oba hříšníci navíc musejí zaplatit pokutu tisíc dirhamů, tedy asi pět tisíc korun, protože konzumovali alkohol.

Soudce Hamdí Abdal Chaír zdůraznil, že 37letá Michelle Palmer a o tři roky mladší Vince Acors si nejprve musejí odpykat trest a pak teprve budou ze země vyhoštěni. Ani jeden se dnešního přelíčení nezúčastnil. Dubajské úřady jim už při zahájení procesu udělily po zaplacení kauce podmínečnou svobodu se zákazem opustit území Spojených arabských emirátů.

Obvinění podle soudu měli 5. července na pláži pohlavní styk po předcházející konzumaci alkoholu. V SAE nemanželský sex zákon zakazuje.
Při předcházejícím slyšení 12. srpna Michelle Palmer pohlavní styk s Acorsem popřela, připustila ale, že se objímali a líbali. Ve stejném duchu vypovídal i Acors.

Palmer pracovala v Dubaji jako šéfka jednoho místního nakladatelství, po aféře o svou práci přišla. Acors byl v SAE na návštěvě.