Jenže dopis už neodeslala, ovšem po její smrti se dostal do soukromých rukou. A teď jde v Los Angeles do aukce, jeho vyvolávací cena dosahuje v přepočtu kolem 300 tisíc korun.

Fotogalerie
4 fotografie

"Experti spekulovali, že ona a DiMaggio se dávali zase dohromady a ona možná dokonce skládala tento dopis poslední den svého života," uvedla mluvčí losangeleské aukční síně Bonhams.

Podle životopisců byl právě DiMaggio mužem Marilynina života. Bývalého šampiona v baseballu a krásnou herečku prý spojoval hlavně sex. Ona byla žádoucí, on byl nadprůměrně žádostivý. Bohužel však také žárlivý. Po natáčení slavné scény z filmu Slaměnný vdovec, kdy vítr z podzemky nadvedne Marilyn sukni, jí prý udělal takovou násilnickou scénu, že se o herečku okolí bálo.

"Byl to fajn, ale postel není všechno, musíte z ní také někdy vylézt," komentovala Marilyn později jejich rozchod.

Ve zminované dražbě bude také sedm účtů ze samoobsluhy, které by mohly vynést v přepočtu až kolem čtrnácti tisíc korun.

V přepočtu více než třiadvacet milionů korun utratil na jaře letošního roku fanoušek Marilyn Monroe za patnáctiminutovou nahrávku, která vznikla v padesátých letech minulého století ještě předtím, než se z herečky stala hvězda. Marilyn se na ní oddává nevázaným erotickým hrátkám s neznámým mužem. Newyorský byznysmen koupil nahrávku proto, aby ochránil pověst hvězdy filmu Někdo to rád horké.

Film skončil v rukou sběratele pamětihodností Keya Morgana, kterému ji prodal bývalý agent FBI. Federální úřad v šedesátých letech po nahrávce začal pátrat, když se ukázalo, že by na ní mohl být zachycen někdejší prezident John F. Kennedy, nebo jeho bratr Bobby, kteří měli s herečkou románek. Nejmenovaný agent si ovšem před jejím zničením udělal kopii. Ta po jeho smrti skončila v rukou jeho syna.

"Okamžitě poznáte, že je to Marilyn Monroe. To její mateřské znaménko. Je na té nahrávce skvělá,“ řekl Morgan krátce poté, co zprostředkoval prodej newyorskému obchodníkovi. „Člověk, který erotickou nahrávku kupoval, mi řekl, že ji zamkne a nikdy nikomu neukáže. Jinak bych ji neprodal," dodal Morgan.