Podle řady studií je totiž nejen prevencí řady fyzických chorob, ale navozuje u člověka především psychicky pozitivní ladění a je lékem na deprese a úzkosti. Podle nejnovější studie hraje u žen také klíčovou roli v jejich sociálním životě – pomáhá jim uspět v profesní kariéře.

Jinak řečeno ženy, které často zažívají kvalitní orgasmy, jsou v práci úspěšnější než jejich kolegyně, které s vyvrcholením mají problémy nebo jim není orgasmus dopřán v dostatečné míře.

Psycholožka Lisa Turnerová tvrdí, že zatímco muži prostřednictvím orgasmu energii ztrácejí, ženy jsou jím posíleny a získávají díky němu bystré myšlení. Správný typ orgasmu a správně prožitý orgasmus prý u ženy "mohutně zvyšuje energii.“

Asi kolem 28 procent žen uvádí, že dosahuje orgasmu jen velmi zřídka nebo téměř nikdy orgasmus nemá a předstírá ho při souloži s mužem.

"Po orgasmu se žena cítí energicky, zdravě a vitálně,“ tvrdí britská psycholožka, podle níž je orgasmus důležitý nejen pro zdraví, ale také úspěch v profesním životě.