Očekávané otevření Muzea sexu bylo odloženo o jeden týden kvůli stavebním prácím. Muzeum mělo otvírat minulou sobotu, ale Jim O'Shea, vedoucí péče o návštěvníky prohlásil, že ještě nebylo vše připraveno. "Tento poslední týden jsme byli všichni v ohromném stresu, byl to šílený týden," vysvětlil Jim. "Stavební práce se proto zdržely. Na zemi se ještě povalují dráty a my nechceme, aby se někdo zranil." Po pěti letech plánování a stavění bude tedy Muzeum sexu představovat objekty spjaté se sexualitou, počínaje erotickými obrazy až po umělecky zpracované okovy. Muzeum se nachází na turisticky velmi atraktivním místě, na páté avenue na Manhattanu v bývalém pětipatrovém obchodním domě. Zahajovací expozice nese název "NYC Sex: Jak New York City změnil sex v Americe." Výstava nabídne mnoho fotografií, knižních obálek, titulních stran časopisů a objektů a maleb, které dokumentují historii sexu v tomto městě. Vstup do muzea je za 17 dolarů. Část vstupného se věnuje jedné ze tří neziskových organizací: Iniciativě pro výzkum AIDS v Americe, Kinseyho institutu pro výzkum sexuality, rodu a reprodukce nebo Lesbickému archivu Herstory.