Britští sexuologové se proto rozhodli spočítat, co ve skutečnosti znamená mít osm sexuálních partnerů za život. Přesně tolik sexuálních partnerů totiž v průměru uvádějí Britové. Každý takový člověk, jenž jich vystřídal v posteli osm, se ale nepřímo vyspal s 2,8 miliony lidí, jejichž bakteriální a virové osazenstvo sliznic pohlavních orgánů sám získal.

Právě kvůli laxnímu přístupu mladých k promiskuitě se začíná řada pohlavních chorob objevovat ve společnosti v nebývale vysoké míře. Není divu, podle kalkulace odborníků totiž znamená, že s každým sexuálním partnerem přijímáme všechny jeho sexuální partnery a partnery jejich sexuálních partnerů a tak dále. Konečnou řadou dojdeme k číslu, že při průměrných osmi sexuálních protějšcích je to nepřímá soulož s 2,8 milionu lidí.

Analytickou studii sexuálního života šesti tisíc Britů připravila Lloydspharmacy. „Když se s někým vyspíme, nespali jsme ve skutečnosti jen s nimi, ale také se všemi jejich předchozími partnery a s předchozími partnery jejich partnerů, a tak dále. Takže je důležité, aby lidé pochopili, že jsou velmi nebezpečně vystaveni nákaze pohlavně přenosnými chorobami už při poměrně nízkém počtu sexuálních partnerů a že je nesmírně důležité používat kondom a chodit na pravidelné lékařské prohlídky,“ varovala sexuoložka Clare Kerr.