Poté, co se britská média několik let marně snažila odhalit její totožnost, potvrdila autorství pamětí čtyřiatřicetiletá bioložka z Bristolu. Informovala o tom agentura Reuters.

Brooke Magnantiová si prostitucí údajně přivydělávala v době, kdy se připravovala na doktorát z biologie. O své zkušenosti se od roku 2003 dělila se čtenáři na internetovém blogu. V roce 2005 byly její paměti vydány knižně a dočkaly se i českého překladu pod názvem Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky. Staly se i předlohou úspěšného televizního seriálu Secret Diary of a Call Girl (Tajný deník prostitutky).

Autenticita deníků byla často zpochybňována a britská média se dlouho marně snažila vypátrat jejich pravou autorku. Magnantiová, která v současné době působí jako specialistka v oboru neurotoxikologie a epidemiologie na Bristolské univerzitě, se nakonec rozhodla odhalit svoji totožnost s tím, že anonymita pro ni nebyla "žádná legrace".

"Je daleko lepší být na této straně, nemuset lhát svým blízkým a být schopná obhájit své zkušenosti v oblasti erotických služeb před všemi skeptiky a pochybovači," uvedla Magnantiová. "Anonymita měla tenkrát smysl. Pro autory, jejichž dílo je příliš kontroverzní, aby s ním mohli spojit své jméno bude mít vždy smysl. Pro mne je ale důležité, aby se svět dozvěděl o této části mé osobnosti a mého života."

Magnantiová pracovala jako společnice, jejíž cena se obvykle pohybovala okolo 300 liber (8500 korun) za hodinu, po dobu 14 měsíců a údajně této zkušenosti vůbec nelituje. Vydavatelství Orion Books, které deníky publikovalo, ocenilo její odvahu a mluvčí Bristolské univerzity uvedl, že "tato součást její minulosti nemá nic společného s její současnou prací na univerzitě."