Ženy se jistě budou ošívat: Copak může být nadváha elegantní? A jak může souviset s adrenalinem? Snad jen stresem z diet... Skutečnost je však rozmanitější: nedávno se ve Francii začal šířit populární městský „sport“, kterému se říká Le Parkour. Parkouristé vnímají město jako sadu překážek, které je třeba zdolat, a tak šplhají po zdech a sloupech, přeskakují lavičky, nebo dokonce skáčou ze střechy na střechu. Tito odvážlivci mají své příznivce: jedni pozorují umění a nápaditost skoku, jiní (a je jich většina) čekají, až se objeví parkouristka, a hodnotí „ladnost“ jejího skoku – rozuměj: sledují, jak se pohybují prsa a bříško. Platí jednoduchá rovnice: čím větší vnady, tím větší pohyb, tím větší úspěch. Hvězdou mezi parkouristkami je slečna přezdívaná BESSON (což je jméno slavného francouzského režiséra Luca Bessona, který o parkouristech natočil film Yamakasi). Na jejích internetových stránkách lze nalézt desítky fotografií jejího – přiznejme si – poměrně objemného bříška a nadstandardního poprsí v různých pohybech a s nadšenými komentáři mužů. Až do extáze dohnala své fanoušky Besson loni v září, když přeskočila z jednoho obchodního centra na druhé zcela nahá. Takže až vás zase jednou, dámy, popadne deprese z nadváhy, zkuste střechu. Třeba vás partner znovu objeví hledáčkem fotoaparátu...