Chcete tajně fotit dámám pod sukní? Pořiďte si mobilní telefon se zabudovaným fotoaparátem. Tato zbraň šmíráků se stala tak používanou, že vyvolala diskusi i mezi zákonodárci. Výstavy tajných snímků na internetu ukazují, jak populární se tento lov stal, i to, že je nemožné se proti němu bránit. Na internetových výstavách uvidíte ženy, sedící v kavárnách či barech, kterým voyeuři nemilosrdně vyfotografovali kalhotky nebo záňadří. Dosud byli šmíráci nepostižitelní a i přes veškeré snahy policie nepostižitelní patrně zůstanou. V sousedním Německu se již diskutuje na zákonu, který by umožnil trestně stíhat osoby, které vyfotografují jiné lidi a bez jejich dovolení je zveřejní na internetu. Problémem však zůstává, jak vystopovat toho, kdo snímek na internet poslal. "Tajné pořizování fotografií ostatních lidí nelze trestat," uvádí Joachim Jacob ze spolkového úřadu pro ochranu dat. Jediná možnost je tedy chytit voyeura přímo při akci. Vzhledem k tomu, že stačí jediné zmáčknutí tlačítka a digitální snímek se z mobilového fotoaparátu vymaže, je i tato možnost pouhou teorií. Po světě se zatím prodalo na 18 miliónů mobilních telefonů s fotoaparátem, letos se očekává dalších 50 miliónů. Ženám tady nezbývá nic jiného, než dobře se dívat po »mobilujícím« okolí a nacvičit si ruku pro rychlou facku chlípníkovi.