Pražské parky žijí dvojím životem: ve dne si v nich hrají děti, krátce před půlnocí jsou ale zdejší lavičky obsazeny vášnivými milenci. Ti tady pod rouškou tmy a zcela bez zábran zkoušejí nejrůznější sexuální praktiky. V některých parcích je v noci dokonce tolik dvojic, že jim ani nevadí, že se sexu oddávají jen pár metrů od sebe. Mezi oblíbená místa sexuchtivých milenců patří samozřejmě Petřín, Stromovka, Vítkov, Letenské sady i Krčský les. Sexuolog Jaroslav Zvěřina potvrdil, že lidé v sexu rádi zkouší nebezpečné věci a tudíž velmi rádi souloží i v přírodě. Zde je může vzrušovat napříkad to, že každou chvilku někdo přijde. "Je to pro ně vlastně adrenalinový sport," konstatoval Zvěřina. Jeho slova potvrzují také měští strážníci. "Před časem nám volala na tísňové volání paní ze Žižkova, že nedaleko parku na Vítkově se děje asi nějaký zločin. Slyší prý odkudsi ženský hlas," uvedl jeden z policistů. Když hlídka dorazila na místo, kousek od budovy Vojenského historického ústavu, policisté nevěřili svým očím. "Slečna s mládencem byli milováním na hlavni starého tanku tak omámeni, že jsme měli strach, že spadnou a rozbijí si nosy. Ta dívka milostný akt tenkrát opravdu velmi prožívala," směje se policista. Podle mluvčí městské policie Radky Waitové se hlídkám z Prahy 1, které mají rajón v Petřínských sadech, skutečně stává, že »načapají milence při sexu«. "Snad jen v jednom případě to nešlo vyřešit jinak než pokutou. Většinou stačí domluva a napomenutí," řekla Blesku mluvčí pražské městské policie Radka Waitová.