Autoři nové rozsáhlé studie týkající se sexuálních zvyklostí lidí v různých věkových skupinách stroze konstatují, že se dnešní mladí pánové vyspí s kdekým. Rok od roku jich stále více uvádí, že počet partnerek za posledních dvanáct měsíců nedokáží s přesností spočítat, a často si mnozí z nich na některé sexuální partnerky ani nevzpomínají. Muži přitom ve svých dvaceti letech vystřídají za rok dvakrát více partnerek, než jejich vrstevnice. "Zhruba dvaačtyřicet procent mužů a dvacet procent žen ve věku od dvaceti do čtyřiadvaceti let v dotaznících uvedlo, že za poslední rok vystřídalo hned několik sexuálních partnerů," uvádějí ve své studii sexuologové z britského DoH, kteří od června 2002 do března 2003 vyzpovídali 5129 dospělých osob. Vědci také zjistili, že patnáct procent mužů pod sedmdesát let a dvanáct procent žen mladších padesáti let nemělo během uplynulých dvanácti měsíců žádného sexuálního partnera. Jedenáct procent žen přitom uvedlo, že se nechalo sterilizovat. Mezi muži pak vasektomii podstoupilo osmnáct procent dotázaných respondentů. Pokud jde o antikoncepci, pětadvacet procent žen, jimž ještě nebylo padesát let, se raději spolehne na antikoncepční pilulky než na kondom, který preferuje dvacet procent z nich. Méně než jedno procento žen používá ženský kondom. Z výzkumu vyplývá, že pilulky a kondomy jsou populárnější mezi mladšími než staršími ženami. Zbývá dodat, že pět procent žen do padesáti let během posledního roku muselo jednou použít takzvanou pilulku "po", aby zabránilo nechtěnému početí, jedno procento žen přiznalo, že ji vzalo dvakrát, a stejné procento ji muselo užít vícekrát.