Češi milují erotické pomůcky. Rádi si je prohlížejí, kupují a doma je hojně používají. Proč ne, když jsou stále kvalitnější, věrohodnější a výkonnější. Ale přiznat se bojí. Mít doma nafukovací pannu nebo sadu vibrátorů je u nás stále považováno za trapnou úchylku. Zajímavé je, že daleko otevřeněji dokáží na téma sexuálních "udělátek" mluvit ženy než muži. "První vibrátor jsem dostala v pětadvaceti od kamarádů k narozeninám," vzpomíná dnes čtyřicetiletá, šťastně vdaná Renata. "Párkrát jsem ho použila sama, ale musím říci, že pořádně jsem si ho užila, až když jsme ho přibrali jako "parťáka" s manželem při erotických hrátkách. Nemám ani problém s tím se někomu svěřit. Kdežto manžel se stydí. Má pocit, že by před lidmi vypadal jako impotent, který potřebuje výpomoc." Oblibu vibrátorů potvrzuje i Tomáš Koubík z internetového obchodu Virtshop. "Kupují se vibrátory v různých barvách, rozličných tvarů, a také rozličné výkonnosti. Přednost však zákazníci dávají levnějším vibrátorům klasických tvarů v tělových barvách. Tyto druhy jsou na trhu několik desítek let v podstatě nezměněné podobě. Jsou vyrobeny z PVC nebo v lepším případě z latexu. Naproti tomu jsou dnes v nabídce vibrátory ze silikonové želatiny, které si získaly přezdívku umělá kůže, Cyber Skin nebo Love Clone. Jsou na dotyk velice realistické a opravdu připomínají skutečnou kůži. Nejlépe se udržují "v kondici" dětským pudrem." Starý dobrý "robertek" a superhity z umělé kůže se pochopitelně značně cenově liší - za novinky zaplatíte až třikrát tolik. Nebojte se sexshopů! Málo platné, do sexshopu stále ještě nechodíme s takovou samozřejmostí jako do masny nebo pekárny. "Lidé by měli ztratit ostych," říká Pavel Svoboda z Roulette Videocenter. "Pro obsluhu jste zákazník jako každý jiný a rozhodně před ní nevypadáte jako úchylák. Naopak personál našich obchodů dokáže fantazii a invenci některých zákazníků náležitě ocenit. A navíc je stoprocentně diskrétní." Nakupujete přes internet? Dejte si pozor Nákup erotických pomůcek přes internet je poněkud choulostivá záležitost. Proto byste se víc než jindy měli přesvědčit o serióznosti prodejce. Ze stránek obchodu by mělo být zřejmé, kdo tyto stránky provozuje, jaké má IČO, kde sídlí, jaký má telefon pro komunikaci se zákazníkem. Stránkám, kde provozovatel naprosto chybí, nebo kde se pod kontaktem skrývá pouze e-mail u nějaké freehostingové společnosti nebo třeba P. O. BOX, se na sto honů vyhněte. Seriózní obchodník by vám měl také objasnit vaše práva i povinnosti při objednávání na jeho serveru. Důležité jsou zejména záruční podmínky, storno podmínky, platební podmínky, ceny balného a poštovného. Důležitý je i počet odkazů na firmu. Pokud je jich minimum, buďte opatrní. Opatrnost se vyplatí i v situaci, kdy internetový prodejce nemá vlastní sklad nebo nemá informace, zda a v jaké lhůtě je zboží dostupné.


Co letí aneb klasika pro našince Jen málokterý český milovník umělého sexu si může dovolit silikonovou dívku nebo pána. Co tedy Češi nejčastěji kupují? * Ženy kupují vibrátory, Venušiny kuličky, lesbické dívky pak připínací či oboustranné robertky. * Muži vyhledávají především povzbuzující prostředky, jako jsou španělské mušky, erotické kazety, DVD a časopisy, letí i silikonové kroužky na penis a prst. * Pro swingers party a sexy party všeho druhu si lidé pořizují erotické svlékací šipky.
Kolik zaplatíte? * Levný plastový vibrátor koupíte i za 150 korun, vodotěsné vibrátory z umělé kůže začínají na devíti stovkách. Ty nejluxusnější zlaté či mramorové dostanete za 3500 korun. * Nafukovací panny stojí od jedenácti stovek do devíti tisíc. Supermoderní silikonové jsou za 150 000. * Sado-maso pomůcky, jako jsou obleky, mučicí nástroje, X-kříže, T-kříže, trestné lavice a další lahůdky, pořídíte od několika set do několika tisíc korun. Sado-maso komnatu si dokonce můžete nechat vybudovat na klíč!
Horké novinky Chcete slizkého mimozemšťana? Máte ho mít! * Pomůcky s takzvaným pulsním režimem. Takové vibrátory mají elektroniku, která řídí otáčky motoru. Výsledkem je pak mnoho kombinací a pulsace. Rychlost vibrace například pomalu roste na maximum a pak náhle ustane. Poslední modely mají dokonce displej jako mobil, který ukazuje nastavený program. * Vibrátor Baby Alligator, který mluví anglicky a mužský či ženským hlasem šeptá milostné řečičky. Stojí 3200 korun. * Nafukovací transsexuál pro muže i ženy. Jedná se o nafukovací figurínu ve tvaru ženy s ňadry a funkčním penisem. * Silikonové figuríny - mužské i ženské tvary. Tyto super modely mají téměř vše, jako živí lidé. Zákazník si navíc může vybrat barvu vlasů, očí, všechny intimní detaily. Není problém si to "rozdat" třeba s mimozemšťanem se zelenou pletí a červenýma očima. Ceny takovýchto výtvorů jsou ale opravdu vysoké - od 150 000 korun výš. Kam nakouknout? www.virtshop.cz www.realdoll.com