Ženy se nemusejí obávat přibývajícího věku, ale právě naopak! Jak odhalili britští odborníci, plné dvě třetiny z nich prožívají sexuální radovánky po čtyřicítce daleko intenzivněji než v dobách, kdy jim bylo dvacet let. Jejich pohlavní život je rovněž bohatší a pestřejší. Důvod je poměrně prostý: Když děti opustí dům, mají matky a otcové konečně zase čas pro sebe a nemusejí se při milostných aktivitách skrývat za pečlivě zamčenými dveřmi ložnice. Začínají znovu objevovat pozapomenuté praktiky. Šest z deseti dotazovaných příslušnic střední generace přiznalo, že se nejraději věnují sexu v obývacím pokoji, téměř třicet procent s oblibou svádí partnera v koupelně a dvanáct pokládá za ideální kolbiště lásky přírodu, přesněji řečeno vlastní zahradu. Více než 60 % čtyřicetiletých má pohlavní styk jednou týdně, ale touží ho mít i častěji. "Starší ženy jsou lepší a vynalézavější milenky a prožívají daleko bouřlivější orgasmus, protože přesně vědí, co je uspokojuje," říká přední britská sexuoložka Julia Colerová. S tím souhlasí i hvězda seriálu Sex ve městě Kim Catrallová (49), která ve své knize Sexual Intelligence otevřeně přiznává, že pohlavní život jí přinášel největší potěšení a plně splňoval její veškerá očekávání právě v posledním desetiletí. Britská herečka, modelka a podnikatelka Liz Hurleyová, která letos 10. června oslavila čtyřicítku, se nedávno pochlubila, že po tomto datu se cítí jako znovuzrozená, plná energie, chuti do života i potřeby vychutnávat jeho rozkoše se svým aktuálním partnerem indickým milionářem Arunem Nayarem (41) plnými doušky. "Nevylučuji, že při tom obstaráme mému tříletému synkovi Damianovi mladšího sourozence," připustila na internetovém serveru Femalefirst. com.