Dánská společnost pro rovnost pohlaví v loňském roce vůbec poprvé obdržela více stížností na sexuální diskriminaci od mužů než od žen. Zatímco ženy si stěžují nejčastěji na nerovné platové podmínky, dánským mužům vadí především fakt, že ženy nemusejí platit vstupné do nočních klubů a na diskotéky. Pánům také vadí věkové hranice stanovené pro vstup do určitých klubů nebo skutečnost, že nemohou v práci nosit krátké kalhoty, zatímco ženám jsou povoleny krátké sukně. "Nejvíce stížností máme na rozdílnou výši platů," uvedla Společnost pro rovnost pohlaví ve výroční správě za rok 2005. Muži si stěžují ve velké míře na to, že ženy nemusejí v mnohých případech platit vstupné do nočních klubů, což se děje i v Česku. Společnost také vede řízení proti internetovým seznamkám, kde mohou ženy hledat partnery zdarma, zatímco pánové si musí za možnost najít partnerku zaplatit.