Muž jednoduše nemůže být věrný. Tady je deset důvodů, proč to nejde! Proč muži zahýbají? Nevěra zlepšuje image. Notorický sukničkář sice ženy znechucuje, ale zároveň v nich probouzí i zvědavost - chtějí přijít na to, co před nimi muž skrývá. To ostatně platí i obráceně, nevěrná žena je pro muže velmi zajímavá. Nevěra zvedá sebevědomí. Sexuální samozřejmě. Muži chtějí být dobří, potentní milenci, ale mají strach, že jimi nejsou. Potřebují si proto s novými ženami stále znovu dokazovat, že za něco stojí. Mají totiž pocit, že jim stálé partnerky neustále mažou med kolem úst, aby si je udržely, a jejich komplimenty je zdaleka neuspokojují. Nevěra je záležitostí chemie. Fenyletylamin je látka, která v mozku ovládá sexuální touhu. Když se muž zamiluje, mozek tuto látku produkuje neustále. Po několika měsících vztahu ale hladina fenyletylaminu klesne a muž začne pociťovat jakési abstinenční příznaky. Vyhedává proto cizí ženy, aby se znovu "nadopoval". Nevěra je dobrodružství. A každý muž se považuje za dobrodruha, i když k němu má většinou daleko. Časté milostné románky znamenají častou změnu a cizí prostředí v sobě nese jistou dávku nebezpečí. Muž je tedy při nevěře na tajné misi. Vymýšlí strategie, plánuje, skrývá se... To spoustu mužů vzrušuje daleko víc než samotný sex. Nevěra znamená nezávislost. Muž pociťuje naléhavou potřebu svobody. Připadá mu, že ve vztahu ho někdo neustále kontroluje a omezuje, a potřebuje se z nadvlády partnerky vymanit. Nejlépe tak, že si rychle najde novou ženu. Nevěra je známkou kvalitního vztahu. Je-li vztah bezproblémový, vyráží muž na lov. U žen to je právě naopak. Když je vztah špatný, vydají se hledat útěchu jinam. Takové pocity muži neznají. Kdyby chtěli útěchu, museli by přiznat slabost, ale když se chtějí stavět do role utěšitelů, musí z nich naopak vyzařovat síla. Proto potřebují stálý vztah jako pevnost, ze které mohou podnikat výpravy do terénu a eventuálně dobýt další tvrze. Nevěra je nová zkušenost. Z všemožných průzkumů vyplývá, že čím jsou muži vzdělanější, tím více touží po nových zážitcích. Chtějí cestovat, vyzkoušet co nejvíce sportů, otestovat co nejvíce žen... Nevěra je zakódovaná v genech. Dnes už je to sice otřepaná fráze, ale vždy tomu tak nebylo. Člověk si dlouho nedokázal přiznat, že jeho pudy mohou být silnější než vůle. Muže i ženu příroda prostě nutí plodit potomstvo. Ženy se snaží najít co nejvhodnějšího partnera a ochranitele, zatímco mužům jde o co největší rozšíření genetické informace, zejména mezi mladé, a tedy plodné ženy. Není bez zajímavosti, že z 1153 kultur na světě jich polygamii povoluje 1000! Nevěra dává pocit moci. V historii to tak platilo vždycky: čím vyšší postavení muže, tím větší počet milenek. Vládci měli nespočet konkubín - a každý muž chce vládnout. Nevěrní jsou nejčastěji úspěšní muži. Proč? Mají k tomu více příležitostí a úspěch působí na ženy jako magnet. Nevěra je hra. A muž si rád hraje. Do hry vsadí všechno - peníze i vztah. Jednoduše rád hazarduje. Zatímco žena je zodpovědná a pro nevěru má vždy vážné důvody, pro muže jsou zálety něco jako poker nebo ruleta!