Stále více britských žen se vymlouvá svým partnerům, že nemají chuť se milovat kvůli denním povinnostem v domácnosti. Vyčerpávající úklid a pobíhání po domácnosti jim ubírá sílu a chuť skočit večer do postele a oddávat se orgastickým rozkoším. Průzkumy skutečně potvrzují, že celá třetina domácností je v Británii spravována pouze ženou, zatímco muž v ní nehne ani prstem. Více než 35 procent Britek tvrdí, že jsou večer po vaření, praní a uklízení tak vyčerpané, že nemají ani v nejmenším chuť na sex. Celá polovina žen pak přiznala, že v průměrném týdnu stráví šest hodin uklízením ale jen patnáct minut sexem. Britky také více než dříve opouštějí konzervativní roli ženy v domácnosti a vrhají se na budování vlastní kariéry. Pětasedmdesát procent žen pracuje a požaduje na muži spoluúčast při vedení domácnosti. "Ženy se v tom snaží kličkovat, takže musejí něco z nabitého programu vypustit, a zdá se, že nejdříve vypustí sex," tvrdí Rita Konigová ze společnosti Buena Vista.