Ženy v muslimské Indonésii se už nemusejí při cestě autobusem obávat sexuálního obtěžování mužských spolucestujících. Jeden z místních dopravců pro ně totiž vytvoří speciální linky, jimiž budou moci cestovat pouze ony a malé děti. Oplzlí a hříšnými myšlenkami věčně zatížení pánové se budou moci vybíjet jen mezi sebou. Největší muslimský národ na světě bude mít první pohlavně oddělené linky, které pomohou zajistit sexuální bezpečí ženám. Podle místního listu Kompas zřídí autobusy spolčenost PT Riau Kencana Madani, která má pochopení pro postoj muslimek v zemi. Obtěžování a znásilnění během cestování prý není výjimečné. Mezi cestující se muži nedostanou, pozornost tolika žen si však o to víc bude užívat řidič. V Indonésii totiž ženy tohle povolání zatím nikdy nevykonávaly. "Snažili jsme se pro tuto pozici nějaké ženy nabrat, ale nepřihlásila se nám žádná, takže jsme museli využít muže," tvrdí prezident společnosti Deddy Mizward.