Čínští zdravotníci vsadili na prevenci pohlavně přenosných chorob a začali propagovat používání kondomů. Každý hotel, bar a noční podnik teď musí prodávat kondomy přímo nebo instalovat do svých prostor výdejní automaty. A plnění nového nařízení budou kontrolovat inspekce, které absenci ochrany v těchto typech zařízení budou pokutovat. Zvláště v provincii Zhejiang (Čekijang) s rychle se rozrůstající populací loni zaznamenali 1859 nových případů osob nakažených virem HIV. Aby zdravotníci zabránili epidemii, rozhodli se prosadit nařízení, podle něhož musejí být ve všech hotelích a barech dostupné prezervativy. "Kondomy a automaty na kondomy musejí být umístěny v hotelích, barech a určených veřejných místech, jinak majitelé čelí pokutě až pěti tisíc jüanů," cituje zpráva. Pokuta v přepočtu dosahuje tedy výše zhruba 135 tisíc korun. Čínská vláda se však chová k problému stále ignorantsky. Chorobu AIDS označuje za problém dekadentního a kapitalistického Západu, který se týká pouze gayů, sexuálních pracovníků a narkomanů. Žádná z těchto skupin oficiálně v zemi neexistuje, přestože opak je pravdou. Zdravotníci bojují s komunistickými předáky a postupují v řešení problému a prevenci malými krůčky.