Erotické dobrodružství na zadním sedadle v autě, na lavičce v parku nebo na prosluněné pláži – v touze po neobvyklém sexuálním zážitku přesouvá stále víc lidí svoje intimní radovánky z ložnice na veřejnost. Zatímco někdo by se milostným hrátkám na veřejnosti ne úplně skrytém místě nejraději oddával se stálým partnerem nebo manželem, jiný by něco takového nejraději zažil s neznámou osobou. Velké procento lidí přiznává, že něco podobného už zažili. Způsob a provedení se však různí. Někdo dá nejraději průchod své vášni spontánně, jiný by se do něčeho takového nepouštěl bez předchozí důkladné přípravy. Nejvíce lidí by lákalo milování v letadle nebo ve vlaku, atraktivní je však i představa milování ve veřejné knihovně nebo ve zkušební kabině v obchodním domě. Čím je vlastně sex na veřejnosti tak vzrušující a atraktivní? Psychologové míní, že sex na veřejně přístupných místech je stejnou měrou dráždivý jako nebezpečný. Je vzrušující, protože pocit, že vás při "tom" někdo může pozorovat, zvyšuje erotické napětí. Nebezpečný proto, že nám naše výchova a vrozená vnitřní morálka zakazují vystavovat své sexuální výkony na odiv okolí. Právě tento rozpor mezi vzrušením a nebezpečím mnohé vybičuje k maximálním sexuálním výkonům. Méně lidí vzrušuje představa, že by se právě oni měli stát těmi skrytými pozorovateli, nebo se k tomu aspoň málokdo chce přiznat. Mnozí však přiznávají , že musí být vzrušující pozorovat intimní chvíle dvou jiných lidí. Musí však v sobě krotit chuť se k milující dvojici přidat.