Když kolem projde herečka Pamela Andersonová či modelka Jordan, jen stěží muži dokáží svůj zrak odlepit od jejich bujného poprsí. A ačkoli partnerky z toho bývají dost rozladěné, zdraví mužů to prospívá. Podle německých odborníků jen deset minut zírání na vyvinutá ňadra denně prodlouží mužům život až o pět let. Gerontoložka Karen Weatherbyová ve své studii potvrdila, že zírání na poprsí je dokonce tak zdravé jako cvičení. A podle ní je živoucím důkazem kupříkladu otec Playboye Hugh Hefner, který se prsatkami obklopuje celý život. "Jen deset minut zírání na vnady dobře vyvinuté ženy, jako je Pamela Andersonová z Pobřežní hlídky, se rovná až třiceti minutám aerobního cvičení," uvedla Weatherbyová ve zprávě ke své studii, kterou zveřejnil odborný magazín New England Journal of Medicine. Tým doktorky Weatherbyové sledoval zdravotní stav dvou stovek mužů po dobu pěti let na třech frankfurtských klinikách. Polovina mužů musela pravidelně každý den několik minut strávit zíráním na obrovské prsy, zatímco druhá část se naopak musela této radosti vyhýbat. Po pěti letech měli muži zírající pravidelně na prsa nižší krevní tlak, nižší míru klidového pulsu a nižší riziko onemocnění koronárních tepen. "Sexuální vzrušení rozpumpuje srdce a zlepšuje krevní oběh. Není o tom pochyb: zírání na velká prsa prospívá zdraví mužů. Naše studie ukazuje, že pokud se muži věnují této činnosti pár minut denně, snižuje to u nich riziko mrtvice a infarktu na polovinu," prohlásila Weatherbyová, podle níž by muži po čtyřicítce měli koukat na prsa minimálně velikosti čtyři každý den po dobu deseti minut. Tohle je prý totiž tak zdravé, jako třicet minut strávených v tělocvičně. "My jsme přesvědčeni, že touto činností si průměrný muž může prodloužit život o čtyři až pět let," dodala Weatherbyová.