Myslíte, že chatování je výsadou "náctiletých"?

Možná, ale právě virtuální erotiku vyhledává stále více i střední a starší generace. Proč? Promítají si do ní erotické sny a fantazie, schovávají v ní svou pravou identitu za někoho dokonalejšího a nacházejí v ní ideální protějšky. A co víc - fyzická nevěra neohrozí jejich stávající vztah.

"Manžel pracuje v zahraničí, takže jsem skoro pořád sama," vypráví pětatřicetiletá tlumočnice Naďa, matka čtyřleté dcery. "Jednou jsem si sedla k internetu a náhodou narazila na erotický chat. Zaregistrovala jsem se a za chvíli mě začali oslovovat ostatní přítomní. Co tam dělám, kolik mi je let, jak vypadám. Začala jsem si víc povídat s jedním mužem,

Přesunuli jsme se do soukromé 'místnosti'. Konverzace byla stále intimnější a dost 'na tělo'. Můj protějšek byl celý rozvášněný. Dělalo mi dobře, že jsem ho dokázala tak rozparádit, že po mě touží a lichotí mi. Teď chodím na chat tak jednou dvakrát týdně. Manželovi tím neubližuji, neví o tom. Mě zase tohle flirtování zvedá sebevědomí a docela se po večerech zabavím. Je to lepší než nevěra."

Internetová erotika

Výhody

 • jednoduchý přístup z domova přes počítač
 • anonymní prostředí
 • nezávazné navazování známostí
 • ideální pro osoby, které nemají čas nebo nemohou provozovat sex
 • uvolnění erotického napětí
 • zvýšení sebevědomí
 • únik od všední reality

Nevýhody

 • virtuální sex je jen náhražka za pohlavní akt
 • váš protějšek si může o sobě dost vymýšlet
 • chatování se může stát závislostí
 • někteří lidé se dokáží zamilovat do neviditelného chatového partnera
 • schůzky 'milenců' z chatu bývají často zklamáním

Co na to odborník:

Kdo využívá internetový erotický chat?

MUDr. Judita Jansová z privátní psychiatrické ambulance v Dubí:

"Ženy a muži, kteří jsou osamělí nebo nespokojení v partnerství. Nemají možnost chodit do společnosti (kvůli dětem, žárlivému protějšku, nemoci). Virtuální erotika splní jejich sny. Může se ale stát, že jim přestane virtualita stačit a vyzbrojeni sebevědomím začnou prakticky uplatňovat své sexuální potřeby mimo manželství. Na erotické chaty chodí také lidé, ať už ženy nebo muži, kteří by na sobě museli hodně zapracovat, aby byli skutečně přitažliví. Ale proč by měli shodit zbytečná kila a utrácet za šaty, když stačí jen zapnout počítač."

*Hrozí závislost, která vede až k rozpadu vztahu nebo rodiny?

"S chatováním je to podobné jako s drogami: někomu stačí experiment, pro jiného se dráždivé anonymní rozhovory stanou každodenní nezbytností. Záleží na osobnosti." Lékařka podotýká, že existují případy, kdy tato forma neškodného odpoutání se od reality závažně naruší vztah, nebo je dokonce příčinou rozchodu. V každém případě se takový pravidelný 'únik' podepisuje na chování a jednání.


Slovníček:

Erotický chat - anonymní kontakt mezi uživateli internetu, kteří se chtějí seznámit, nebo si popovídat

Erotický videochat - interaktivní chat, kde každý vidí, co si přeje a v placených sekcích psanou formou 'režíruje ' partnera, kterého si vybral

SEXlinker - zobrazí oblíbený erotický server na mobilu