Ty mají vystačit členům vědeckého týmu na rok. Budou poskytovány zdarma, aby se vědci nemuseli cítit trapně.

Během zimní polární noci je na základně přítomno jen minimum základního personálu.

"Protože každý zná každého, stalo se to trochu trapnou a nepříjemnou situací," vysvětluje Bill Henriksen, proč jsou kondomy všude volně a zdarma k dostání a nemusejí se kupovat.

Na základně McMurdo sídlí v zimě asi jen 125 vědců, asistentů a dalších zaměstnanců udržujících chod zařízení. Je to vůbec největší společnost, která na Antarktidě sídlí. První východ slunce zažijí lidé ze základny zase až 20. srpna, v září se pak do oblasti začnou sjíždět další lidé, takže v tamním letním období je na základně více než tisíc osob.