Na jejich základě je například zapovězeno odejít z pláže v bikinách, nosit ve městě hlučené dřeváky či postavit si na pláži hrad z písku.

Tak konkrétně starosta Eboli zakázal líbání v autech. Pokud se tak přisaje kdokoli k ústům své lásky na sedadle vozu, hrozí mu až 500 eur pokuty (asi dvanáct tisíc korun).

Na pláži v Eraclea poblíž Benátek se zase nesmí stavět hrady z písku. Opět hrozí pokuta, tentokráte 250 eur (asi šest tisíc korun).

Vše vychází z vládou podporované kampaně na snížení kriminality v zemi. Výsledkem je pokuta 360 eur (asi 8 650 korun) za kouření na pláži v Oristanu na Sardinii. A Češi coby vášniví houbaři by si neměli zase všímat záplavy hřibů v horách Alto Adige. Za sběr tam totiž hrozí pokuta 113 eur (asi 2 700 korun).

Na Capri zakázali pobíhání v bikinách mimo vyhrazené pláže, přitom žena takto spoře oděná nesmí zabloudit ani o malý kousek za hranice.

Krmit holuby se nesmí v Lucce, provozovat ohňostroje v Positanu (vyjma sobot) a sekat trávu o víkendu ve Forte di Marmi.

Vláda také v celé zemi zakázala poskytování masáží na plážích. V posledních letech se tam totiž doslova roztrhl pytel s obtěžujícími masérkami z Číny.