Jedenáctý ročník mezinárodního zahradnického festivalu byl zahájen tento víkend. Jsou zde představeny projekty zahradních architektů a jejich tvorba je něco jako haute couture ve světě módy. "Zahrady a erotika jsou spojeny od Adama a Evy. To věděli tvůrci zahrad v každém období. Jen 20. století bylo puritánské," řekl Jean-Paul Pigeat, předseda mezinárodní organizace sdružující zahradní architekty. "Chtěli bychom erotický náboj do zahrad vrátit." "Erotův vzdech", "Pojď", "Vyznání lásky", "A nebe se zachvělo", "Cesty svůdnosti", "Erotomanie". To jsou některé názvy zahradnických kreací. Můžete nahlížet všelijakými okny mezi rostlinami, "klíčovými dírkami", systémy zrcadel, cítit vůni květin, poslouchat hudbu z reproduktorů schovaných v korunách stromů, dotýkat se zvláštních kamenů i rostlin. Celá výstava ve svůdné, sugestivní atmosféře je v podstatě jednou velkou zahradou, které vévodí sádrová plastika představující poprsí ženy. I festivalová restaurace nabízí pokrmy s erotickou tématikou a v obchůdcích se prodávají rostliny s afrodisiakálními účinky.