Další nejen turisticky vyhledávanou zajímavost má od letošního jara česká metropole. Je jím Muzeum sexu. V Evropě jsou přitom jenom dvě, která jsou zaměřená i na historii sexu. To druhé je v San Marinu. V pražské expozici je více než dvě stovky erotických pomůcek a doplňků pocházejících ze všech koutů Evropy a některé jsou staré i stovky let! Hledat zábavu nebo inspiraci zde smějí ale pouze plnoletí návštěvníci. Prostory muzea se budou v blízké době ještě rozšiřovat o další kuriózní předměty. Dámské korzety z doby královny Viktorie, sedátko lásky z francouzských nevěstinců ale i amatérské erotické filmy z počátku minulého století shromažďoval majitel a tvůrce originálního muzea Oriano Bizzochi z Itálie několik let. "Za dobu, co se této sběratelské vášni věnuji, jsem často nacházel erotické předměty, které na jednu stranu vzbuzovaly smích, ale také dokazovaly svou použitelnost a schopnost vzbudit zájem i po mnoha letech. Rozhodl jsem se proto, že je nabídnu publiku," řekl Bizzocchi, který žije v Praze už několik let. Právě proto se zde rozhodl muzeum otevřít. O tom, kam až sahá lidská fantazie v milostných hrátkách, svědčí neobvyklá pestrost a různorodost vystavených předmětů. Vyskytují se tu v hojném počtu, všech barev a velikostí. Mezi dvěma sty z nich najde každý návštěvník alespoň jeden, který by si nejraději rovnou odnesl domů. Unikátní sbírka se navíc v nejbližších měsících rozroste o sbírku prezervativů, erotických šatů a kreseb. 1. Houpačka Při sexuálních hrátkách neměla fantazie milenců žádné meze. Důkazem toho je i tato erotická houpačka zavěšená do úrovně partnerovy hlavy. Žena si na ní pohodlně lehla a milostné hrátky nechala výhradně na mužově fantazii. 2. Antimasturbátor pro chlapce Počátek minulého století kvůli domnění, že sex v raném věku škodí, příliš nepřál erotickým představám mládeže. Běžnou výbavou domácnosti vyšších vrstev proto býval antimasturbační přístroj pro chlapce. Fungoval velmi prostě: Skládal se z kroužku, který starostliví rodiče před spaním svému synovi připevnili na penis. Kroužek při případné erekci spínal kontakt, jehož následkem se rozezvučel zvonek umístěný v pokoji rodičů. 3. Souložící stroj Tento výmysl, který by se dal nazvat stroj na souložení, byl vyhledáván hlavně sexuchtivými ženami. Stroj totiž vykonává pohyby do všech možných i nemožných směrů, je napájen elektrickým proudem a vydrží i několik hodin. Ovládá se dálkovým ovladačem a je schopen fungovat rychlostí až sedmi set »úderů« za minutu. 4. Lechtátko První, co spatří zvědaví návštěvníci, kteří vstoupí do muzea sexu, je »opeřený« dřevěný kolovrat. Do připevněných holínek stačilo jen obkročmo zasunout nohy a nechat se lechtat a lechtat a lechtat. Kolovrátek se rozpohyboval pedálem a rychlost otáček si ženy samy upravovaly. 5. Měkká pouta Na své si bezesporu přijdou i příznivci více než náruživějšího milování. Jedním z neobvyklých míst v erotické svatyni je totiž také sado-maso koutek. V něm želízka opatřená měkkým plyšem patří k těm nejméně bolestivým pomůckám. Ani ruka sevřená v pěst zde není jen tak náhodou. 6. Pásy cudnosti Nejen žárliví manželé dávali svým ženám, když odjížděli na dlouhá vojenská tažení, pásy cudnosti. Tuto vymoženost a pojistku věrnosti měly k dispozici i nedůvěřivé manželky. Mužský pás cudnosti měl však tu nevýhodu, že v kalhotách se opravdu jen stěží skrýval.

Muzeum sexu je otevřeno v Melantrichově ulici 18 v Praze 1 každý den od 10 hodin dopoledne do dvou hodin ráno. Vstupné činí 250 korun a návštěvník musí být starší osmnácti let.