Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Bizarní americké zákony: Co si nesmíte dovolit ke zvířatům?

/
 • Co si v Americe nesmíte dovolit ke zvířatům?
  2. ledna 2016 ● 21:51

  Setkání lidí a zvířat nemusí být vždy jen idylická. To je možná důvod, proč v řadě amerických států platí zákony týkající se zvířat, které jsou přinejmenším kuriózní. Magazín Mental Floss vybral ty nejzajímavější.

 • 1.

  NEPERTE SE S MEDVĚDEM (OKLAHOMA)

  Mohlo by se zdát, že není třeba zdůrazňovat, že věci nedopadnou dobře, pokud se člověk pokusí holýma rukama přeprat medvěda. Ale stát Oklahoma se rozhodl to pro jistotu uzákonit. Od května 1996 proto poruší zákon každý, kdo propaguje, provozuje nebo pořádá zápas člověka s medvědem. A dostat za to může až rok ve vězení – pochopitelně pachatel, nikoli medvěd.

 • 2.

  VEPŘŮM VSTUP ZAKÁZÁN (MIAMI BEACH)

  Pokud jdete na pláž v Miami Beach, nechte doma své prasátko. Město Miami Beach zakazuje držení, vedení či péči o vepře.2011255:full:true:true

 • 3.

  ZVÍŘE NENÍ CENA (OKRSEK ATHENS-CLARKE, GEORGIA)

  V tomto okrsku nečekejte, že byste mohli v tombole nebo nějaké jiné soutěži vyhrát cenu v podobě zlaté rybičky, koťátka nebo štěňátka. Místní nařízení zakazuje, aby obyvatelé „dávali jakékoli živé zvíře, rybu, plaza nebo ptáka jako cenu či zápisné jakékoli soutěže či klání“.

  V některých státech je zakázáno dávat do tomboly zvířata.
  Autor: Shutterstock.com

 • 4.

  NECHYTAT RYBY HOLÝMA RUKAMA (INDIANA)

  Pokud pojedete na ryby do Indiany, přibalte si prut. Kromě zákazu rybolovu s pomocí elektrického proudu, dynamitu či střelných zbraní tu také platí zákaz chytání ryb holýma rukama. Pokud vám to ale vadí, můžete zajet do nejméně deseti států, kde je to legální, včetně Arkansasu, Illinois, Kansasu a Oklahomy.

  Bear Grylls
  Autor: Reprofoto Youtube

 • 5.

  ZÁKAZ ŘÍZENÍ KONĚ V OPILOSTI (COLORADO)

  V Coloradu jsou koně pokládáni za vozidla, což znamená, že se na kohokoli, kdo jede na koni či řídí povoz tažený koňmi, vztahují stejná pravidla jako na řidiče motorových vozidel, a to včetně zákazu řízení pod vlivem alkoholu. Byť tresty za řízení koně v opilosti nejsou tak přísné jako u řidičů motorových vozidel, pořád za ně hrozí až 100 dolarů (asi 2400 korun) pokuty.

 • 6.

  ZÁKAZ TETOVÁNÍ ZVÍŘECÍCH MAZLÍČKŮ (NEW YORK)

  Můžete mít pocit, že váš zvířecí mazlíček je vaší součástí, ale to neznamená, že může sdílet také vaše zdobení na těle. Alespoň ne v New Yorku, kde v roce 2014 podepsal guvernér zákon zakazující tetování a piercing zvířat. Tresty zahrnují až 15 dní za mřížemi a 250 dolarů pokuty.

  Ve státě New York zakázali tetování domácích mazlíčků.
  Autor: Instagram

 • 7.

  NEKRMTE LOSY (ALJAŠKA)

  V promrzlé Aljašce berou losy velmi vážně, což dokazuje řada platných zákonů. I když část z nich – například nahánění či pozorování losů z letadel či zákaz nalévání piva losům – již byla zrušena, mnohé stále platí, včetně toho, že losi se jednoduše nekrmí.

  Los
  Autor: Profimedia.cz

 • 8.

  MŮŽETE POŘÁDAT ZÁVODY ŽAB VE SKOKU, ALE POKUD UHYNOU, NESMÍTE JE SNÍST (KALIFORNIE)

  Pokud v Kalifornii chcete uspořádat závody žab ve skákání, je to v pořádku. Ale pokud váš favorit uhyne, nepřidávejte ho na své večerní menu, protože to už je nelegální. Podle zákona o rybách a lovné zvěři musí být taková žába „zlikvidována tak rychle, jak je možné, a nesmí být snědena ani využita k žádnému jinému účelu“.

  Žabí špíz
  Autor: profimedia.cz

 • 9.

  SBÍRAT A JÍST ZVÍŘATA ZABITÁ NA SILNICI SE SMÍ (MONTANA)

  Sbírat zvířata zabitá na silnici, abyste si vylepšili večeři, se smí v americkém státě Montana. Podle zákona každý, kdo chce sbírat zabitou vysokou, losy, či antilopy, musí mít povolení, a navíc je jeho povinností z místa nálezu odklidit celou mršinu. Pokud ovšem narazí na sraženou ovci či medvěda, musí je nechat být, protože na ně se povolenka nevztahuje.

  Sbírat zvířata zabitá na silnici, abyste si vylepšili večeři, se smí v americkém státě Montana.
  Autor: Policie ČR

 • 10.

  NEVOZTE NÁM SKUNKY (TENNESSEE)

  Americký stát Tennessee má dost vlastních páchnoucích skunků a nechce žádné další. Proto je podle zákona zakázáno „převážet, předávat či importovat živého skunka“ přes hranice Tennessee.

  Video
  Video se připravuje ...

  Pes napadne skunka a hořce toho lituje. liveleak.com

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.cz BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy