8. srpen 2020
Svátek slaví Soběslav, zítra Roman

Pozor! Těchto 10 věcí nikdy nekupujte z druhé ruky

/
 • Rádi nakupujete věci z druhé ruky? Pak dejte pozor! Těchto 10 věcí byste tam nikdy neměli pořizovat
  18. srpna 2018 ● 10:19

  Chcete značkové oblečení a nemůžete si ho dovolit? Tak proč nevyrazit do second handu a ulovit tam pár hezkých kousků oblečení za super ceny! Někdy se však stane, že při příležitosti nákupu hezkého oblečení tam narazíte třeba na pěknou helmu, která pořád vypadá k světu či elektrospotřebiče, které jsou za směšné ceny a vypadají, že by ještě v kuchyni posloužili. Ovšem jak píše server Pluska.sk právě v těchto případech byste se měli mít na pozoru! Podívejte se do naší galerie, které věci byste nikdy neměli kupovat v second handech!

 • 1.

  Autosedačka

  Autosedačka je sice věc, kterou vaše ratolest bude mít jen po určitou dobu, ovšem šetřit na ní by se nemělo. Pokud ji totiž koupíte z druhé ruky, nikdy nevíte, zda není poškozená a zda dítě opravdu ochrání. Skrytou vadu na první pohled neuvidíte!

  Autosedačka

 • 2.

  Přilba

  Ani na přilbě by se nemělo šetřit! Přeci jen se jedná o vaší bezpečnost či bezpečnost vašich nejbližších. Nikdy nevíte, kolik pádů a nárazů zažila a zda vás ještě stoprocentně ochrání. Navíc, neznáte jejího předešlého majitele a tak lehce můžete dostat i vši.

  Přilba

 • 3.

  Elektrické spotřebiče

  Dnešní trh je přehlcen a tak nemusíte ani chodit do second handu, abyste koupili pomůcku do kuchyně za nízkou cenu. Pokud se ale přeci jen rozhodnete koupit elektrospotřebič z druhé ruky, přesvědčte se na místě, že opravdu dobře funguje. Nicméně nikdy nevíte, jak dlouho vám bude dobře sloužit, než se z novu vydáte do obchodu pro nový.

  Elektrospotřebiče

 • 4.

  Plyšové hračky

  Plyšové hračky jsou nezbytnou hračkou pro děti. Ti s nimi usínají, mazlí se s nimi a plyšoví kamarádi představují první kamarády pro naše ratolesti. Právě proto byste je neměli kupovat z druhé ruky, a pokud ano, nezapomeňte je pořádně vyprat! Roztomilá plyšová zvířátka jsou totiž nosiči bakterii, alergii a plísní.

  Plyšák

 • 5.

  Spodní prádlo

  Spodní prádlo je další položkou, která patří mezi seznam věcí, které byste nikdy neměli kupovat v second handu. Nikdy nevíte, kdo to před vámi nosil a je to nehygienické. I když kupujete nové spodní prádlo, vždy byste ho měli důkladně vyprat, než si ho poprvé oblečete.

  Spodní prádlo

 • 6.

  Oblečení do deště

   Je zvykem, že gumáky se dědí ze sourozence na sourozence, ovšem je pravdou, že moc dlouho nevydrží. Stačí dvě tři sezóny a můžete kupovat další. Proto byste je neměli kupovat v second handu, nikdy nevíte, jak dlouho je ten před vámi nosil a tak se může stát, že stoupnete do první kaluže a budete mít mokré ponožky. To samé platí pro nepromokavé bundy.

  Gumáky

 • 7.

  Povlečení

  Povlečení je téměř jako spodní prádlo a tak ani to byste neměli kupovat z druhé ruky. Povlečení může být přenašečem bakterii a dokonce ani několik vypraní v pračce ho nemusí bakterii zbavit.

  Povlečení

 • 8.

  Matrace

  Nikdy nevíte, kdo na matraci již před vámi spal, proto byste měli raději zajít pro novou matraci, než pro matraci z druhé ruky. Navíc jsou matrace nositeli ploštic a těch se jen tak nezbavíte.

  Matrace

 • 9.

  Boty

  Pokud chcete mít zdravé nohy, neměli byste na botách šetřit. Každá bota se totiž přizpůsobuje majiteli a použitá bota už takové vlastnosti nemá. Navíc pokud si koupíte nové boty, tak se vyhnete problémům s plísněmi a dalšími kožními problémy.

  Boty

 • 10.

  Čepice a klobouky

  Vši, infekce a alergie. Těmto všech rizikům se vystavíte, pokud budete kupovat pokrývky hlavy v second handu. Můžete sice kloboučky a čepičky vydezinfikovat, ovšem tím riskujete, že je poškodíte. Proto raději investujte do módního kloboučku víc a kupte si v obchodě nový.

  Klobouk a čepice

  Fotogalerie
  11 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 5

donlabuznik: Já nakupuji z druhé ruky přes https://www.biginzerce.cz/ celkem běžně a samozřejmě mám svoje zásady, co je vhodné kupovat a co zase tolik ne. Samozřejmě vše musí být v prvotřídním stavu a po převzetí se musí vše důkladně vyčistit.

(30. 03. 2019 04:01)

Josef124: Věcí, které by se neměly kupovat z druhé ruky je mnohem víc. My nakupujeme v second handu https://www.onlinesekac.cz/second-hand-detske-predskolni-3-6-let-vel-104-122/c-721?ignore=IMAGETEMPL ATE hodně oblečení pro děti. Děti ze všeho rychle vyrostou a tady je oblečení levné, tak jim toho můžeme koupit hodně.

(15. 01. 2019 06:54)

europa: Jo, ty si klidně kup

(18. 08. 2018 11:40)

zlymikes: a co prezervativy?

(18. 08. 2018 10:51)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy