Podle britské studie si v makléřské profesi užijí lidé nejvíce sexu, zatímco řidiči kamionů mohou na nějaké velké sexuální vzrušení zapomenout. Spolu s obchodními zástupci si ze všech profesí užívají sexu nejméně.

Podle britské studie mají realitní makléři a také posádky letadel sex čtyřikrát týdně, což je dvakrát více než průměrný dospělý člověk. Za nimi jsou pak právníci, sekretářky a zaměstnanci call center.

Na druhé straně žebříčku stojí pak řidiči kamionů, kteří můžou mít libido sebevětší, ale sexu mají ze všech profesí nejméně. Nijak lépe na tom nejsou ani obchodní zástupci.

Asexuálními povoláními jsou také knihovníci, zdravotní sestry a učitelé.

"Přestože v současném ekonomickém stavu dochází k poklesu obchodu s realitami, makléři si prostě užívají sexu nejvíce a často hledají vzrušení na chatu. Mají dvakrát více sexu než jiní Britové a nedovolí současné krizi, aby ovlivňovala jejich sexuální život," uvedla mluvčí společnosti Onjoy.com, která průzkum provedla.

Profese mající nejvíce sexu:
1. Realitní agent
2. Letová posádka
3. Právník
4. Sekretářka
5. Zaměstnanec call centra

Profese mající nejméně sexu:
1. Řidič kamionu
2. Obchodní zástupce