Nejvíce orgasmů si užívají lidé v Jihoafrické republice, Španělsku, Mexiku a Itálii, kde při každém sexu zažívá pokaždé vyvrcholení 66 procent obyvatel.

V Brazílii, která skončila na druhém místě, je to o procento lidí méně. Vyplynulo to z celosvětového průzkumu společnosti Durex.

„Studie dokazuje, že uspokojivý sexuální život přispívá k našemu všeobecnému pocitu dobré duševní pohody a všeobecnému zdraví a že orgasmy mohou hrát důležitou roli v dosahování toho všeho,“ uvedli autoři Sexual Wellbeing Global Survey.

Zatímco výše zmíněné národy jsou na tom nejlépe, nejhůře s orgasmy jsou na tom národy na východě Asie. V Číně pokaždé zažívá orgasmus jen 24 procent lidí a v Japonsku 27 procent.

Se sexem to všeobecně na celém světě není nijak valné. Jen 58 procent z těch, kteří dosáhnou obvykle orgasmu, je spokojeno se svým sexuálním životem.

Je však jasné, že kvalitní sex sbližuje s partnerem. Mezi těmi, kteří vyvrcholí téměř pokaždé, sex sbližuje s partnerem osm z deseti lidí, zatímco osoby s výjimečným vyvrcholením zažívají podobné pocity jen v 54 procentech případů.