Policie v australském Sydney ve čtvrtek zastavila promítání nového filmu režiséra Larryho Clarka - Ken park - a zabavila filmový materiál. Film Ken Park z dílny tvůrce kultovního filmu Kids je v Austrálii od června prakticky zakázaným filmem, poté co jej australský Úřad pro film a literaturu odmítl schválit. Podle australských zákonů hrozí pořadatelům promítání pokuta až 11.000 australských dolarů a až rok vězení. Ilegální promítání uspořádala skupina nazývající se Free cinema v jedné z místních radnic v širším centru Sydney. Nerozběhly se ani úvodní titulky, když policie vtrhla do narvaného sálu a promítání ukončila. Pořadatelé byli posléze vyslýcháni na policii. Filmový úřad své rozhodnutí neudělit filmu své povolení argumentuje tím, že Ken Park zobrazuje "dětský sex, sexuální kontakt mezi mladistvými a násilí se sexuálním motivem". Film údajně ohrožuje morálku, slušnost a uznávané společenské hodnoty". Kvůli tomuto rozhodnutí musel být film stažen z promítání na oficiálním Filmovém festivalu v Sydney. Režisér Larry Clark má s kontroverzním přijetím svých filmů bohaté zkušenosti. Jeho debut z roku 1955 Kids i jeho další film Bully způsobily poprask znázorněním sexu, drog a násilí mezi mladistvými.