První prázdninový víkend ovládne Prahu legendární závod ve skateboardingu, který letos oslaví 20 let své historie. Závod se koná ve dnech 4.- 5.- 6. července 2014 ve zcela novém street skateparku a obnoveném bowlu na ostrově Štvanice v Praze. Nejlepší světoví  skateboardisté  pojedou ve výročním závodu o prize money 700.000 Kč (35.000USD). 
Od pátku do neděle budou jezdci závodit v disciplínách streetstyle, bowl (bazén), best trick a v masters kategorii se pojede závod „Bowl Legends“. Dívky závodí v disciplíně streetstyle o 2.500 USD. V pátek startuje předkvalifikace streetstyle pro evropské jezdce. V sobotu se jede kvalifikace streetstyle, z té postupuje 29 jezdců do semifinále. Loňský vítěz Ryo Sejiri postupuje přímo do semifinále a vítěz kvalifikace obdrží “Golden Ticket” přímo do finále. V sobotu se jede kvalifikace v disciplíně bowl. Finále v obou disciplínách bude v neděli odpoledne. Finále v bowlu se jede v 16:00 hodin, závod „Bowl Legends“ od 17 hodin a finále streetu v 18.00 hod. Závody zakončí oblíbená disciplína best trick kdy si jezdci vyberou překážku, na které zkouší ty nejnáročnější triky. Předání originálních pohárů a prize money bude po 20 hodině.

Autor: http://www.mysticsk8cup.cz/2014/cz/

Letošní ročník bude oslava skateboardingu a dvacátých narozenin závodu. Do Prahy přijedou nejlepší jezdci současnosti společně s legendami světového skateboardingu jakými jsou Christian Hosoi, Steve Olson nebo David Hackett, kteří pojedou v kategorii Masters závod “Bowl Legends” o prize money 5.000USD. Ze zvětšené tribuny tak diváci uvidí opravdový bazénový skateboarding, přesně takový, jaký kdysi v Kalifornii začínal a jaký můžete znát například z filmu Legends of Dogtown. Jedním z aktérů této doby a člen “Z-Boys of Dogtown” je Pat Ngoho, který do Prahy přiváží výstavu “Love and Guts”. http://loveandguts.com/ 
Pat se během své profesionální skateboardové éry za team “Zflex”, současně věnoval studiu a tvorbě umění a dnes patří k ikonám ve svém oboru. Jeho výstavu “Love and Guts”, která popisuje vliv skateboardingu na současnou pop kulturu, budou mít návštěvníci možnost shlédnout v Relax Zoně.

Autor: http://www.mysticsk8cup.cz/2014/cz/

Relax zóna kromě výstavy umění od světových sk8 jezdců, nabídne skvěle ozvučenou Excelent Mystic stage s koncerty kapel, kterou po 22 hodině vystřídá Jägermeister DJ stage. Kromě hudebního programu doplní festivalovou náladu další detaily, návštěvníci mohou vyzkoušet obratnost prstů ve fingerboardingu nebo jen sledovat zkušené jezdce ve fingerboard parku. Na ploše 17 x 3 metry se mohou projet na skimboardu nebo se přiučit od instruktorů. Bohatý festivalový program doplní restaurace TGI Friday‘s, stánky s občerstvením a bary. Samozřejmostí jsou obchody se skateboardovým vybavením a oblečením. Relax zóna bude propojena se streetem a bowlem velkoplošnou obrazovkou, na které návštěvníci uvidí přímý přenos závodů.

Autor: http://www.mysticsk8cup.cz/2014/cz/

Předprodej 3 denních vstupenek v síti Ticketstream:
v květnu za 590Kč
v červnu za 690 Kč
na místě za 850Kč

Více informací naleznete na http://www.mysticsk8cup.cz/2014/cz/

Na video se podívejte ZDE!

Autor: http://www.mysticsk8cup.cz/2014/cz/