Co je vlastně filtr pevných částic?

Snad každý novější dieselový automobil má ve výukovém systému zabudovaný filtr pevných částic. Je to zařízení, které pohlcuje pevné karcinogenní nečistoty a saze výfukových plynů. Výsledkem je až stonásobně čistější produkce spalin, než u dieselů bez filtru. Díky filtrům pevných částic (často označovaných jako DPF nebo FAP) máme čistější ovzduší, můžeme těžit z výhod zařazení do nejvyšších emisních tříd, jako např. vjezd bez poplatků do nízkoemisních zón, platíme nižší pojistné, bezstarostné emisní kontroly, STK, apod.

Na druhu stranu, DPF, ačkoli jinak vysoce promyšlené a jakkoli přínosné zařízení, má i své mouchy! Hlavním problémem je životnost filtru pevných částic a hlavně jeho cena, která u některých modelů stoupá až ke 100 tis. korun! Průměrná cena se přitom pohybuje kolem 40.000 Kč (záleží na druhu a modelu vozidla). Když vezmeme v úvahu průměrnou životnost filtru kolem tří let, pak je to částka jistě nezanedbatelná!

Popis a funkce filtru pevných částic
Popis a funkce filtru pevných částic
Autor: Fibo Trading s.r.o.

Jak DPF funguje?

Představte si filtr pevných částic jako širší trubici, jejíž vnitřní část je složená z keramických „filtrů“ uzpůsobených k zachytávání i těch nejjemnějších pevných částic výfukových spalin. Tyto částice se pevně přichytí na vnitřní stranu filtru. Postupně se vrstva na vrstvu nabalují další částice. Dochází přitom k usazování. Když je sazí příliš, zaznamenají to čidla řídící jednotky vozidla, dojde ke zvýšení teploty uvnitř filtru a saze vyhoří. Tento opakující-se proces se nazývá „Aktivní regenerace“, probíhá zhruba každých 500 až 1000 ujetých kilometrů.

Bohužel, při každém procesu regenerace se DPF nevyčistí zcela. Vždy na stěnách filtru část sazí zůstane. Ta se doslova do keramické vrstvy filtru zapeče. Na ní se pak nabalují další vrstvy a „zapékací proces“ je s každým cyklem aktivní regenerace výraznější. Filtr postupem času přestává sloužit. Přidružují se další problémy, jako je nižší výkon motoru, s tím rostoucí spotřeba, větší zátěž na výfukový systém i motor samotný. Když už je filtr ucpaný natolik, že se stává neprůchozím a nefunkčním, pak může způsobit imobilitu vozidla a také značné finanční ztráty.

Kdybyste měli každé tří roky měnit filtr pevných částic, vyšlo by Vás to za 12 let na částku velmi blízkou ceně nového vozu. Naštěstí dnes již existuje moderní řešení, které je efektivní, LEVNÉ a se zárukou.

Renovace filtrů pevných částic metodou SmartClean® se zárukou

Filtr je možné ekologickým a účinným způsobem repasovat. Jde o proces, při kterém je filtr renovován na původní stav nového DPF. Renovace přitom stojí pouze zlomek ceny nového filtru, a je tak obrovským přínosem pro každého. Technologii SmartClean® s úspěchem jako jediní u nás využívají DPF Engineering Czech s.r.o, přední specialisté na problematiku filtrů pevných částic osobních i užitkových automobilů. DPF Engineering díky mnohaletým zkušenostem a nejmodernějším procesům renovace přitom patří mezi nejuznávanější odborníky v rámci celé Evropy. Na renovaci společnost poskytuje záruku tři roky nebo 100.000 ujetých kilometrů a garanci renovace na 98 % původního stavu filtru!

Renovace DPF pro majitele autoservisů – nabídněte svým zákazníkům více!

Firma DPF Engineering nabízí také možnosti spolupráce pro autoservisy, kteří chtějí svým zákazníkům poskytnout profesionální renovaci DPF bez investic! Zákazník jednoduše navštíví Váš autoservis, mechanici demontují DPF a zašlou jej k renovaci do střediska DPF Engineering. Tam dojde k renovaci, DPF zašlou zpět do Vašeho servisu, kde ho mechanici namontují zpět do vozidla, zákazník od Vás odjíždí spokojen. Výhodou je mnoho spokojených (platících) zákazníků. Vždyť problémy s ucpaným DPF jsou jedním z nejčastějších důvodů návštěvy servisu a Vy jim ušetříte spoustu peněz!

Nabídněte Vašim zákazníkům více! Neposílejte je ke konkurenci, nenuťte je utrácet a vyhazovat zbytečně peníze za nový filtr pevných částic. Poskytněte zákazníkům profesionální renovaci se zárukou na 3 roky! Pro více informací volejte bezplatnou linku 800 333 222 nebo navštivte web DPF Engineering.

Řidiči, porouchal se Vám filtr pevných částic nebo jej chcete preventivně zkontrolovat? Chcete ušetřit desítky tisíc korun? Navštivte DPF Engineering v Praze, nebo smluvní partnery ve Vašem blízkém okolí a nechte si DPF renovovat! Nevyhazujte zbytečně peníze, když je můžete přeci využít lépe. Renovace DPF Vám může ušetřit třeba na pořádnou rodinnou dovolenou!

Fotogalerie
3 fotografie