DPF šetří přírodu i naše zdraví, ale představuje řadu jiných problémů

Filtr pevných částic je podobně jako katalyzátor montován do dieselových vozidel za účelem snížení emisí. DPF přitom zachytává velice jemné částečky sazí, mikročástic kovů a spalin, které jinak z výfuku vycházejí naplno a představují obrovské zdravotní riziko a ekologickou zátěž. Jsou totiž vysoce karcinogenní. Filtr pevných částic zaručuje stonásobně čistější výfukové plyny, než je tomu u dieselů bez filtru. Auta s DPF splňují zpravidla nejvyšší emisní třídu.

Bohužel, filtr pevných částic je běžné spotřební zařízení a jako takové nevydrží věčně. Obecně 3 – 5 let, záleží přitom na mnoha faktorech – mj. na stylu jízdy, používaném palivu, atd. Filtr absorbuje pevné částice z výfukových plynů keramickým povrchem svých stěn. Čas od času se stěny filtru zanesou zcela a je nutné vyvolat aktivní regeneraci. To je proces, o kterém ani nemusíte vědět. Děje se tak především při dlouhých jízdách konstantní rychlostí. Řídící jednotka vyvolá zvýšení teploty spalin, díky čemuž usazené pevné částice z filtru částečně vyhoří. S každým dalším procesem aktivní regenerace se absorpční schopnosti filtru zhoršují. Usazené nečistoty nevyhoří zcela a takto „zapečené zbytky“ pak na sebe nabalují další a další vrstvy, až dojde k situaci, kdy již aktivní regenerace nepomůže a DPF začne představovat značný problém.

Ucpaný DPF se může mnohonásobně prodražit

Jakmile jsou stěny filtru zanesené a ucpané, průchodnost filtrem je ztížena. Z filtru se stává nechtěná překážka. Výsledkem je vyšší zátěž na výfukový systém, zvyšuje se spotřeba motoru, naopak klesá výkon. Při zcela ucpaném DPF může auto stávkovat, přepínat se do nouzového režimu nebo nepojede už vůbec. Jste potom nuceni zavolat odtahovku a navštívit autoservis. Tam si připravte peněženku s tučným obnosem – většina autoservisů Vám nabídne maximálně 2 řešení – budete nuceni si koupit nový filtr pevných částic, který běžně stojí mezí 30.000 – 50.000 Kč nebo kývnete na jeho odstranění. Obě varianty jsou nešťastné a zbytečné. Naštěstí existuje ještě jedno řešení, které je účinné, levné a rychlé.

I takto může skončit vaše cesta, pokud podceníte prevenci.
Autor: Fibo Trading s.r.o.

 

Neutrácejte zbytečně za nový filtr pevných částic. Svěřte se profesionálům a nechte si DPF renovovat za zlomek ceny nového DPF. Získáte filtr v původním stavu se zárukou 3 roky a ušetříte až desítky tisíc korun.

 

Společnost DPF Engineering Czech s.r.o. je předním a uznávaným odborníkem na problematiku DPF u nás i v zahraničí. Jejich technologie renovace DPF je vysoce účinná, k filtru i přírodě šetrná a hlavně levná. Metoda se jmenuje SmartClean® a je poskytována jako v současnosti nejlepší možné řešení ucpaných filtrů pevných částic. Za částku, která je mnohonásobně nižší, než cena nového filtru pevných částic, dokáže technologie SmartClean® filtr renovovat až na 98 % původního stavu. Metoda je natolik účinná, že na ni DPF Engineering poskytují tříletou záruku nebo 100.000 ujetých kilometrů.

Renovace DPF metodou SmartClean® – levné a efektivní řešení

Pokud pozorujete klasické průvodní znaky ucpaného DPF – auto nejede, netáhne, svítí kontrolka DPF, zvyšuje se spotřeba – nepodceňujte prevenci a raději se ke kontrole objednejte. Také pokud máte na tachometru najetých 100.000 a více kilometrů, máte nejvyšší čas. Doporučujeme DPF Engineering navštívit přímo v Praze a nechat si filtr proměřit, případně rovnou renovovat. Ušetříte si značné starosti, čas i peníze. Třeba na rodinnou dovolenou. Jste-li mimopražští, informujte se na zákaznické lince DPF Engineering, kde najdete nejbližší smluvní autoservis. Neodkládejte návštěvu v servisu na „někdy jindy“! Ucpaný filtr se po čase může fyzicky poškodit a jeho renovace potom nebude možná. Budete tak nuceni utratit spoustu peněz za nový .

Renovace metodou SmartClean® šetří nejen přírodu, ale i vaši peněženku.
Autor: Fibo Trading s.r.o.


Nechte si renovovat filtr pevných částic u profesionálů. Pro bližší info a objednávky volejte bezplatnou telefonní linku 800 333 222 nebo navštivte stránky společnosti renovace DPF. Objednávejte se raději s předstihem, renovační centrum je plně vytíženo a je nutné si domluvit termín renovace DPF předem.