Jako si by muži říkali: "Když už mě žena odrbe na dětech, ať mi aspoň zbyde nějaký majetek".

Pokles počtu svateb je alarmující
Pokles počtu svateb je alarmující
Autor: int

V České republice je vůči mužům v oblasti rodinného práva tak nepřátelské legislativní prostředí, že si to setsakra rozmyslí, než se do něčeho pustí.

Úprk

Jen se na to podívejte - Rok 2008: 52 457 svateb. Rok 2009: 47 800. Rok 2010 svateb: 46 700 svateb. (zdroj: Český statistický úřad).
Přitom v roce 1989 uzavřelo sňatek 81 262 párů a v euforickém roce 1990 dokonce 90 953 párů. Pak to šlo šupem dolů až k zoufalým 46 700 v roce 2010. Za posledních 20 let tedy ubylo svateb o polovinu.
Není známo, kolik mužů se ženilo, protože "museli" (80 % ?). Nebudeme ale daleko od pravdy, že v současnosti jede Česká republika už jen na tzv. "zbytkáči" sexuálního pudu. Uvedl to portál Obarodice.blog.cz.

Oficiální výpočet rozvodovosti je tak složitý, že jeden za chvíli neví, kolik má vlastně dětí
Oficiální výpočet rozvodovosti je tak složitý, že jeden za chvíli neví, kolik má vlastně dětí
Autor: int
Šupem

Svateb ubývá ve všech civilizovaných státech, ale takový propad jako u nás není nikde.
Počet rozvodů od roku 1989 je přitom až dodnes stabilní: pohybuje se kolem
30 tisíc ročně.

Oficiální statistiky jako by se snažily zmást veřejnost údajem zvaným (hrubá) míra rozvodovosti, což je tento vzorec: r = R : P (R je počet rozvodů, P je velikost populace), čemuž rozumí jen málokdo. Navíc se výsledek uvádí v promile.

Kolik?

Další oficiální statistiky jsou uváděny v tzv. Úhrnné rozvodovosti, což je supersložitý výpočet (vzorec vlevo), v němž je započítáno takové množství faktorů, že jeden nakonec neví, kolik má vlastně dětí.
.
Důležité je, že výsledek vychází v procentech a je teď kolem 50 %. Laik si řekne: "Aha! Tak to asi znamená, že na 100 svateb je 50 rozvodů!" Ale není tomu tak.
Skutečnost je taková, že v roce 2010 na 100 svateb připadlo 65,9 rozvodů, tedy z deseti svateb se takřka sedm párů rozvede. A toto číslo roste.

Důvod

Co je příčinou tohoto stavu? Troufáme si tvrdit, že v České republice je vůči mužům tak nepřátelské legislativní prostředí, že si to setsakra rozmyslí, než se do něčeho pustí (děti vysoudí 92 % matek).
Časté a mylné vysvětlení bývá, že je žít jen na hromádce je moderní.
Domníváme se, že ženy se chtějí a budou chtít vdávat vždycky, a i ty sebeemancipovanější (pěkné slovo).

Pomoc!

Příčina poklesu počtu svateb je tedy v mužích, resp. jejich nechuti a obavě jít do rizika. Tomu nasvědčuje i fakt, že klesá počet dětí (ze 130 tisíc v roce 1990 na 117 tisíc v toce 2010).
Pokles počtu narozených dětí není tak dramatický, jako počet svateb. Jako by si muži říkali: Když už mi žena odrbe na dětech, ať mě aspoň zbyde nějaký majetek.
Stát místo toho, aby pomocí zákonů vytvořil pro muže "bezpečnější" prostředí, věnuje energii na maskování současného stavu.